لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

مداحان جوان توصیه امام خمینی(ره) در عزاداری با روش سنتی را سرلوحه کار خود کنند

محمد حسین خسروی از پیر غلامان اهل بیت(ع) در خرم آباد است که بیش از 50 سال است به صورت مستمر در جلسات مختلف به روضه خوانی و مداحی می پردازد.

گفتگوی این پیرغلام و عاشق اهل بیت (ع) را در زیر می خوانید.   

 

 

 

خودتان را معرفی کنید؟

 

محمد حسین خسروی، متولد سال 1329 از زاغه خرم آباد هستم در سال 1340 دیپلم گرفته ام در اوایلی که به دنیا آمدم من رو به دلیل مریضی چشمم مدرسه نگذاشتند و عقیده داشتند نمی تونم درس یاد بگیرم من هم در سال های بعد حوزه را انتخاب کردم.

 ادامه این مطلب را از اینجا بخوانید


تا کنون از این مطلب 611 بازدید بعمل آمده است
[ پنجشنبه 29 آبان 1393 ] [ 23:54 ] [ نویسنده : عبد الزهراء_س ] | نظرات ()

زَعفَر جنی که بود؟

با ظهور پیامبر (ص) علاوه بر انسان ها، گروه های بسیاری از جنیان نیز به اسلام گرویدند و در زمره ی مسلمین قرار گرفتند و بنا بر روایات یکی از جنیان مسلمان شده زَعفَر جنی، بوده است!

 زعفر، رئیس و بزرگ شیعیان جن و محب واقعی اهل بیت (ع) بود. او حاضر بود جانش را در راه اهل بیت (ع) فدا کند، ولی از اول، مسلمان زاده نبود، بلکه در ایام جوانی بدست حضرت علی (ع) مسلمان گردید.
زعفر در بئر العلم بساط شادی گسترده و مجلس عروسی داشت، سلاطین جن و پری را دعوت کرده و بر سر تخت در کمال بهجت و سرور نشسته بود که ناگاه متوجه شد صدای گریه می آید.

زعفر، صاحب گریه را خواست؛ گریه کنندگان دو جن بودند که در کمال حُزن می گریستند، زعفر گفت: این چه وقت گریه و زاری است؟ شما چرا در هنگام سرور و شادی من گریه می کنید؟ادامه این مطلب را از اینجا بخوانید


تا کنون از این مطلب 1125 بازدید بعمل آمده است
[ سه شنبه 20 آبان 1393 ] [ 23:44 ] [ نویسنده : 30to ] | نظرات ()

معناي صلوات بر آن حضرت اين است كه خدايا رحمتت را بر پيامبر و آل او نازل فرما. وقتي رحمت بر حضرت نازل شد به ديگران هم ميرسد چون او مجراي فيض است و اگر بخواهد خيري به ديگران برسد بايد به عنوان رحمت خاصه، نخست بر حضرت نازل شود و سپس به ديگران برسد. علي(ع) ميفرمايد دعا يا حاجت خود را محفوف به صلوات بر رسول خدا كنيد؛ زيرا صلوات بر حضرت دعايي مستجاب است و چون به همراه صلوات حاجت خود را خواسته ايد، خداي سبحان چنين نيست كه يكي از دو حاجت را برآورد و ديگري را رد كند (نهج البلاغه، حكمت 361). امام سجاد(ع) در صحيفه سجاديه، روش دعا كردن و حاجت خواستن را به ما مي آموزد؛ در بسياري از فقرات ادعيه آن حضرت، صلوات به چشم ميخورد، هر مطلبي را كه از خدا مي خواهد قبل يا بعدش صلوات است، چون خدا در پرتو صلوات دعاي همراه آن را نيز مستجاب ميكند. لذا مرحوم استاد علامه طباطبايي(ره) ميفرمودند معناي صلوات بر محمد و آل محمد(ع) اين است كه خدايا رحمتت را بر آنان فرو فرست كه از آنان به ما برسد، اگر بخواهد رحمتي ببارد ابتدا بر اين خاندان مي بارد و سپس به ديگران ميرسد لذا طلب رحمت كردن مستلزم اجابت دعا است. آية الله جوادي آملي، حكمت عبادات به نقل از سايت تبيان
خداي سبحان در آيه 56 سوره احزاب مي فرمايد: »ادامه این مطلب را از اینجا بخوانید


تا کنون از این مطلب 5674 بازدید بعمل آمده است
[ پنجشنبه 15 آبان 1393 ] [ 0:20 ] [ نویسنده : 30to ] | نظرات ()

برای تماشای سایز اصلی تصویر بر روی آن کلیک کنید .لینک ثابت

تا کنون از این مطلب 457 بازدید بعمل آمده است
[ سه شنبه 13 آبان 1393 ] [ 20:9 ] [ نویسنده : عبد الزهراء_س ] | نظرات ()
:: تعداد صفحات : 14
صفحه قبل 1 2...10 11 12 13 14


.: Weblog Themes By SlideTheme :.