لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

 

 

خواب آیت الله حاج عبد الکریم حائری یزدی  (بنیانگذار حوزه علمیه قم) و عنایت امام حسین علیه السلام به ایشان

دهه محرم مجلس سوگواری داشت و روز عاشورا خود به نشان سوگ حسین علیه السلام گِل بر چهره و پیشانی می مالید و جلو دسته عزاداری علما حرکت می کرد.از شدت ارادت او به کشتی نجات امت، امام حسین علیه السلام و دلیل آن پرسیدند که در پاسخ فرمود: « من هر چه دارم از آن گرامی است.»  و آنگاه یکی از کرامتهای  آن حضرت در مورد خودش را بدین صورت شرح داد. :

 هنگامی که در کربلا بودم شبی در خواب دیدم که فردی به من گفت: « شیخ عبدالکریم! کارهایت را ردیف کن که تا سه روز دیگر از دنیا خواهی رفت.»

از خواب بیدار شدم و غرق در حیرت گشتم، اما بدان توجه زیادی نکردم. شب سه شنبه بود که این خواب را دیدم ، روز سه شنبه و چهارشنبه را به درس و بحث رفتم و کوشیدم خواب را فراموش کنم و روز پنج شنبه که تعطیل بود با برخی از دوستان به باغ معروف « سید جواد کلیدار» در کربلا رفتیم و پس از گردش و بحث علمی نهار خوردیم و به استراحت پرداختیم.

هنوز خوابم نبرده بود که به تدریج تب و لرز شدیدی به من دست داد و به سرعت شدت یافت و کار به جایی رسید که دوستان هر چه عبا و روانداز بود همه را روی من انداختند اما باز هم می لرزیدم و آنگاه پس از ساعتی تب سوزانی همه وجودم را فراگرفت و احساس کردم که حالم بسیار وخیم است و با مرگ فاصله ای ندارم.

از دوستان خواستم که مرا هر چه زودتر به منزل برسانند و......ادامه این مطلب را از اینجا بخوانید


تا کنون از این مطلب 857 بازدید بعمل آمده است
[ سه شنبه 04 آذر 1393 ] [ 16:31 ] [ نویسنده : homayoon ] | نظرات ()

 


 

حجت‌ الاسلام و المسلمین سید محمود مرعشی نجفی پسر ارشد آیت الله العظمی مرعشی نجفی‌(ره) که نزدیک به پنجاه سال از عمر با برکت پدر را درک کرده است،در بیان خاطره ای زیبا از زندگی زاهدانه این عالم ربانی نقل کردند:

یک شب آیت الله مرعشی نجفی به مراسم عقد یکی از آشنایان دعوت می‌شود و مهمانی طول می‌کشد.

ایشان در هنگام برگشتن، در تاریکی با یک جوان مست عربده کش مواجه می‌شوند.

جوان با تحکم می‌گوید: «شیخ از کجا می‌آیی؟» ایشان هم جریان را توضیح می‌دهند ... .ادامه این مطلب را از اینجا بخوانید


تا کنون از این مطلب 638 بازدید بعمل آمده است
[ سه شنبه 04 آذر 1393 ] [ 16:4 ] [ نویسنده : homayoon ] | نظرات ()

 

مرحوم حجت الاسلام دکتر امینی چنین می‌نویسد:  پس از گذشت چهار سال از فوت مرحوم پدر بزرگوارم علامه امینی نجفی یعنی سال ۱۳۹۴ هجری قمری، شب جمعه‌ای قبل از اذان فجر، ایشان را در خواب دیدم. او را شاداب و خرسند یافتم.

به ایشان گفتم : آقا جان! شما اکنون از میان ما رخت بر بسته‌اید و به جهان  دیگر منتقل شده‌اید. در آنجا که هستید کدامین عمل (کتاب الغدیر، یا سایر تألیفات، یا تأسیس و بنیاد کتابخانه امیرالمؤمنین علیه السلام و … )باعث نجات شما گردید از میان صدها خدمت و کارهای بزرگ علمی و دینی و مذهبی؟

مرحوم علامه امینی درنگ و تأملی نمودند. سپس فرمودند:

فقط زیارت ابی عبدالله الحسین علیه السلام.

عرض کردم: شما می‌دانید اکنون روابط بین ایران و عراق تیره و تار است و راه کربلا بسته، چه کنم؟

فرمود:  در مجالس و محافلی که جهت عزاداری امام حسین علیه السلام برپا می‌شود شرکت کن. ثواب زیارت امام حسین علیه السلام را به تو می‌دهند.

سپس فرمودند: پسر جان! در گذشته ...ادامه این مطلب را از اینجا بخوانید


تا کنون از این مطلب 780 بازدید بعمل آمده است
[ سه شنبه 04 آذر 1393 ] [ 6:21 ] [ نویسنده : homayoon ] | نظرات ()

امروزه ، ورود مطالب  و مسائل غیر شرعی و خارج از سنت و عرف در جامعه دینی و حسینی ،بلائی شده است که به جان آئین های عزاداری مخلصانه پدرانمان افتاده است و می رود تا نسل بی خبر و جوان امروز را دچار انحراف و بیگانگی نسبت به معارف الهی و اهل بیت عصمت و طهارت علیهما السلام نماید ، نباید فراموشمان شود آن زمان که در آغوش مادرمان و دست در دست پدر به مساجد و محافل و تکایای حسینی میرفتیم و مداح عارف و عاشق با زمینه چینی بسیار، دل را به دلدار می رساند و کربلائیش می کرد .آنچنان زمزمه می کرد که گنهکار هوس توبه مینمود و چه بسیار داستانها از افراد بی خبر و جاهل به جا مانده از آن زمانها  ،که با حضور در مجلس عزای حسین آدم شده اند ،

 آری خروجی مجالس عزاداری امام حسین علیه السلام باید این باشد ، یعنی ایجاد معرفت و شناخت لازم و بیشتر از گذشته ، امروزه کمتر از معارف و احکام  دینمان در مجالس گفته می شود و بیشتر به شعر های بی محتوا ، آهنگ های سست و غربی و مبتذل روی آورده اند ، در بعضی موارد حتی به هتک حرمت و راندن کلمات زننده و زشت هم انجامیده است ،  متاسفانه هر روز بیش از روز گذشته و هر سال بیش از سال پیش شاهد این انحراف می باشیم ، بکار گیری افرادی که هیچ گونه درک و فهمی از معارف اسلامی و نهضت آقا ابی عبدالله ندارند ، بعنوان مداح و سخنران ، زمینه را برای ورود افکار سست و بی پایه وخرافی مهیا نموده و از این طریق بر میزان غفلت و بی محتوایی نسل جوان افزوده می شود. تاسف بار ترین قسمت ماجرا وجود برخی  مدیران هیئات و جلسات است  که بدون درک ماجرا ،خود مشوق این امور هستند ، که البته همه اش به عدم اطلاع و سواد کافی ایشان بر می گردد و نه ارادت آنها به اهل بیت علیهما السلام .

سئوالی که باید ذهن عاشقان و ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت را به خود مشغول نماید این است که ....ادامه این مطلب را از اینجا بخوانید


تا کنون از این مطلب 945 بازدید بعمل آمده است
[ یکشنبه 02 آذر 1393 ] [ 9:1 ] [ نویسنده : rezazaker ] | نظرات ()

 

من در نمازها در اذان و اقامه ام  كه می گم :اشهدا ان علیَ الوصیه امیرالمؤمنین حجة الله یا اولاد المعصومین حجج الله علی خلقه یا عبارتی دیگر، امیرالمؤمنین علیه السلام را اسم میبرم،حضرت صدیقه طاهره رو هم بعد از آن اسم میبرم،می گویم كه: اشهدان فاطمة بنت رسول الله، عصمت الله كبری،می گفتم، این را مدتی!

به من تلفن كرد گفت:حاج آقا ،گفتم :جان،گفت:خبری دارم،گفتم: ان شاءالله خوش خبر باشید بفرمایید،گفت:من دیشب داشتم اذان می گفتم برای مغرب و عشایم،ایستاده بودم رو به قبله،من به همون گفته ی شما و به همون روش خودم كه گفتم: اشهدان فاطمة بنت رسول الله عصمت الله كبری،دیدم از دل دیوار مقابل من این حرف برخواست،كه با صدای فصیح می گوید:و حجة الله علی الحجج، ایشون این تلفون رو به من فرمودند،بنده خیلی هاج و واج شدم اول راجع به ایشان،آنقدر بزرگوار مردی است كه به عربی آشنایی نداره،این جور جمله بسازه كه:حجة الله علی الحجج ،یه كاسب بزرگوار،كاسب حبیب الله،كاسب باشرف،..عادل ،مؤمن،سالك،خیلی انسان بزرگوار،..،حواس جمع،..بعد ما از ایشون تقدیر كردیم و یه  خورده صحبت  و تا گوشی رو گذاشتم من بیچاره شدم كه ایشون این حجة الله علی الحجج را از كجا آورده،از كتاب و اینها نه،گفت:دیوار،دیدم از دیوار مقابل من كه گفتم: اشهدان فاطمة بنت رسول الله عصمت الله كبری،دنبالش دیدم از دل اون دیوار روبروی  من، و حجة الله علی الحجج،....این ایجاب كرد كه ما افتادیم دنبال این حجة الله علی الحجج،بالاخره روایت رو پیدا كردیم،روایت از امام  حضرت حسن عسكری علیه السلام است،كه فرمود:نحن حجج الله علیكم،و جدتنا فاطمه حجة الله علینا،كه الان بنده در نمازهایم در اذان و اقامه ام میگویم:

"اشهدان فاطمة بنت رسول الله ،عصمت الله الكبری و حجة الله علی الحجج"لینک ثابت

تا کنون از این مطلب 645 بازدید بعمل آمده است
[ شنبه 01 آذر 1393 ] [ 1:40 ] [ نویسنده : homayoon ] | نظرات ()
:: تعداد صفحات : 14
صفحه قبل 1 2...10 11 12 13 14 صفحه بعد


.: Weblog Themes By SlideTheme :.